Op. Dr. Gürhan Güngör

2021-11-03 16.26.43

Hakkımda 

1977 Adana dogumlu olup Gaziantep Üniversitesi Tıp fakültesinden 2002 yılında mezun oldu. 

 • 2004 -2009 yılları arasında Türkiyenin en yoğun hastanelerinden olan İstanbul Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi uzmanlık eğitiminde 5000 den fazla cerrahi-laparoskopik operasyon yaparak uzmanlık eğitimini tamamladı . Viyana , Prag , Kıbrıs, Antalyada ,Ankara, İstanbul  çeşitli seminer , kongre ve kurslara  katılarak Cerrahi bilgi ve deneyimlerini sürekli geliştirdi.
 • 2011-2013  arası mecburi hizmet yıllarında  Kadirli Devlet Hastanesinde uzmanlık hayatının ilk yılında bölgenin ilk Laparoskopik Nissen Fundoplikasyonu (kapalı mide fıtığı ), Laparoskopik Mide Perforasyonu , Laparoskopik apendektomi ameliyatlarını başarı ile yapıp laparoskopik deneyim bilgi ve becerisini artırmıştır.
 • 2013-2015 yıları arasıda Osmaniye Devlet Hastanesinde yine bölgenin ilk Laparoskopik Sağ Hemikolektomi (Kapalı barsak kanseri ameliyatı) ve Laparoskopik Nissen Ameliyatlarını başarı ile yapmıştır .
 • 2013 yılında Adana Numune Eğ. Araştırma Hastanesinde ileri düzey Endoskopi-kolonoskopi eğitimi alarak endoskopik tüm işlemlerde deneyim, tecrübe ve  yetkinliğini geliştirdi.
 • 2015-2017 yılları arasında Osmanıye Özel Yeni Hayat hastanesinde yine bölgenin ilk başarılı Laparoskopik Tüp Mide Ameliyatı ve Laparoskopik Narkozsuz Safra Kesesi ameliyatlarını yaparak obezite cerrahisinde ve özellikle Narkozsuz Laparoskopik cerrahide ülke genelinde ve bölge adına yeni bir vizyon açmıştır.
 • Türkiyede  yüksek riskli safra kesesi hastalarında genel anestezi vermeden (narkozsuz) kapalı ameliyat yapabilen ilk ve nadir cerrahlardan birisidir. 
 • Yine 2015 yılında başlattığı proktoloji de (hemoroidal hastalıklar ) lazer teknolojisinin kullanımı (lazer hemoroid ameliyatı) ile  bölgenin en yüksek cerrahi sayısına ulaşarak ismini bu alanda  hatırı sayılır bir yere taşıdı.
 • 2018 yılında Adana Medline Hastanesi ve Adana Güzelyalı Hastanelerinde görev yaptı ve ameliyatları halen bu hastanelerde devam ettirmektedir. 
 • 2020 yılı Şubat ayında Adana Uğur Mumcu Bulvarında kendı özel kliniğini açarak çalışmalarına devam etmektedir.
 • Op. Dr. Gürhan Güngör kişilik özelliklerinden dolayı sürekli kendini yeniler , tecrübelerini ve işlemlerini sürekli geliştirir tüm ameliyat ettiği hastalarıyla birebir iletişim kurar ve onları kendi kaydına alarak hasta doktor ilişkisinden çok bir dostluk bağı kurmaya çalısır .
  • 17 YILLIK OLDUKÇA RİSKLİ CERRAHİ HAYATINDA 10000 DEN FAZLA AMELİYAT  YAPMIŞ BİR GENEL CERRAH OLARAK NE HAKKINDA AÇILMIŞ BİR KOMPLİKASYON DAVASI VARDIR , NE DE EN UFAK BİR ŞİKAYET OLMAMIŞTIR.
  • Genel cerrahi uzmanı olarak ağırlıklı çalışma alanları 
  • Obezite cerahisi  Tüp Mide Ameliyatı ,Gastric By-pass Ameliyatı
  • Endoskopik zayıflama yöntemleri , Mide Botoks , Mide Balon işlemleri 
  • Proktolojide özellikle Lazer Hemoroid Ameliyatları
  • Narkozsuz Safra Kesesi Ameliyatları
  • Tiroid hastalıkları (guatr)  
  • Fıtık Ameliyatları 
  • Karın Germe Ameliyatları  ve mesleğine sanatsal bir göz bir vizyon katan Dolgu , Botoks , ve  Mezoterapi gibi medikal estetik uygulamarıdır.

  İnternet  sayfası yazıları

  İBRAHİM GÜRHAN GÜNGÖR

  Hakkımda ( KİMİM BEN ? )

  1977  Adana dogumluyum  . Başarılı bir  ilk ve orta öğrenim ardından   Anadolu Teknik Lise Bilgisayar bölümünü kazanıp  4 yıl boyunca yok denecek kadar az sayıda  lise mufredat  öğrenimi  alarak  bitirdim. Üniversite sınavına hazırlık olarak hiçbirşeyin öğretilmediği bu okul belki de eğitim hayatımın en yanlış kararıydı…Meslek lisesinde olan o devasal açık nasıl kapandı diye merak edenler olacaktır.. cevabı cok çalışmakdı ..evet hayatımın en çok çalışarak gecen yılıydı ve o yıl hiç güneş yüzü görmedim gündüz yatıp gece kalkıp sabahın ilk ışıklarına kadar ders çalıştım bazı geceler acıktığımda  sabahın erken saatleride corbacılarda test soruları çözdüğüm günleri hiç unutmam . Ders  açığım çok fazlaydı  ve yetişmem öğrenmem gereken çok sey vardı ( o yıllarda internet facebook ınstgram vs. vs.  yoktuda kitaplardan herseyi okuduk öğrendik zamane  gençlerin işi gerçekten çok zor ).Sondan  1 önceki tercihimdi tıp fakültesi hedefleri çok yüksek tutunca doktor oluverdik. 

  Gaziantep Tıp Fakültesini 2002 yılında bitirdim  üniversite  hayatım boyunca tıp eğitimi haricinde  fotografcılıkla uğraştım 3 yıl boyuca sergi çalışmalarımız oldu analog makineler bitti digital geldi mertlik bozuldu benim fotoğraf  hikayeside  cep telefonların  kamerasında kaldı . 

  2002-2004 yılları arasında Niğde ilinde pratisyen hekimlik yaptım bu sürede pratisyen hekimliğin ve taşranın bana göre olmadığını anlamam uzun sürmedi ve hayaller peşinde tekrar ders çalışmaya başladım.

  2004 yılında İstanbul Göztepe Eğitim Arastırma Hastanesi  Genel Cerrahi bölümünü kazandım .  Zorlu ve yogun gecen 5 yılın sonunda genel cerrahi uzmanlık  eğitimini  tamamladım ilk özel hastane deneyimimde o yıllarda başladı  İstanbulun hatırı sayılır birçok ozel hastanesinde  genel cerrahi nöbeti  tuttum. Göztepe  Eğ. Ar. Hastanesi ve özel hastanelerle  birlikte bir ayda 25 gece nobeti  tuttugum zamanları acilde  ameliyathanelerde  sedyeler üzerinde  sabahladığım  zamanaları unutamam ama yinede hayatımın en güzel en verimli gecen yıllarıydı  ve o yıllarda  windsurf  sporunu yaptım  Suadiye  sahil  ve  Alaçatıda  çok düşe kalka board uzerinde  saatlerce surf yaptım   Marmara denizinin ortasında kaybolup  ölürsem hangi balık türlerine yem olacagımın hesabını yaptıgım zamanı  üzerime doğru gelen deniz otobusunun  beni ezmemek için rotasın  degiştirdiği  günleri unutamam.  İstanbul yıllarımda güzel  dostluklarım oldu ve hala görüşüp o günleri  özlemle hatırlarım  ve oraya donme hayalımden hiç vazgeçmedim.

   2010-2011 yııları arasında Tunceli dağ komando tugayında hava kurtarma ekibi sorumlusu olarak vatani görevimi yaptım zor bir yıldı çatışmaya gidip sisler içinde yaptıgım  uçuşları  geçirdiğim hayati tehlikeleri şimdi düşününce kurtulmuş olmam sadece yaratanımın beni bağışlamasındandır  ŞÜKÜRLER OLSUN VERDİĞİ HER NEFESE  . 

  Askerlik görevimi bitirdikten sonra Kadirli Devlet Hastanesinde mecburi hizmetimi gerçekleştirdim guzel ve verimli bir cerrahi süreç oldu Kadirli de cok sayıda başarılı cerrahi operasyon ve   ilk  laparaskopik nissen fundoplikasyonunu (mide fıtığı ameliyatı)  başarıyla  gerçeklestirdim . 

  2013 yılında endoskopi kolonoskopi  eğitimimi  Adana Numune Eğ. Ar. Hastanesinde bitirim ve hocamın kal ısrarına rağmen reddedip  genel cerrahi hayatıma Osmaniye Devlet Hastanesinde devam ettim. 

  Bu süre içerisinde sürekli merak eden yeni şeyler öğrenmek isteyen hareketli  cesur  vizyoner kişiliğim boş durmadı meslek hayatıma ek olarak spor alanında başarılı bir ticari işletme kurdum çalışanlarımın ve müşterilerimin memnuniyetini görmek kendi mesleğimden ayrı bir alandada başarılı olmak çok güzel bir duygu  ama tabi her şeyin olduğu gibi bununda  bir bedeli oldu . Osmaniye ilinde marka haline gelen bu kurum ve ailevi sebebler  yüzünden endoskopi eğitimini aldığım  hocamın birlikte  çalışma  ve  kariyerimin  devamı konusundaki  degerli  teklifini reddetmek zorunda kaldım. 

  16.03.2015 tarihinde  canım  oğlum doğdu adı gibi haktan geldi armağan geldi adıda HAKTAN ARMAĞAN  oldu Allah uzun mutlu ve hayırlı ömür nasip etsin. 

  Yaşadığım coğrafyaya cok uyum sağlayabildiğimi soyleyeyem deniz ve doğa aşığı meraklı ve cesur  karakterim duramadı tabiî ki  tüplü dalış , snowboard  ve  yamaç parasütü gibi ekstrem sporların  eğitimlerini  aldım . Geçirdiğim ufak bir  kaza  sonrası  yamaç paraşütü macerami sonlandırmak zorunda kaldım.  Türkiyenin birçok lokasyonunda ve yurt dışında   Mısır Kızıldeniz Sharmda ,  Maldivler de , Vietnam da , Tayland da , Zanzibar da , Hurgada da  çeşitli lokasyonlarda safari ekstrem  dalışlar yaptım  deniz altında  o renk cümbüşü ve  canlılık çeitliliğinde yaratanıma dua etme ayrıcalığına sahip birisi olarak çok şanslı olduğumu düşünüyorum. 

  Butun bu aktiviteler ve işlerle birlikte Osmanye Devlet Hastanesinde başarılı bir cerrahi hayatım oldu Osmaniye devlet hastanesinde  cok  sayıda basarılı cerrahi opersayon  ve ilk kez yapılan kolon kanserinde   laparaskopik sağ  hemikolektomi  ameliyatını  başarıya gerçekleştirdim. 2004  yılından beri  İstanbul ,Kadirli ,Adana ve  Osmaniyede  binlerce hasta  muayene,  endoskopi ve  amelıyatını yaptım  genel cerrahi  serüvenim  boyunca  tabiî ki öngörülebilir komplikasyonlar  oldu  zaten olmamasıda  hiçbir genel cerrah için mümkün değil ama şükürler olsunki hiçbir hastamla  kotu ve davalık olacak boyutta ciddi bir sorun yaşamadım mesleğimde  cerrahi bilgi ve yetenek kadar özverili calışkan olmanın empati kurabilmenin , karşılıklı saygı  ve anlayışın  cok önemli olduğunu düşünüyor ve ona göre icra ediyorum.  

  Osmaniyedeki cerrahi  hayatım  tabiki bana yetmedi ve doğduğum topraklara dönme kararı aldım Adana Medline ve Güzelyalı hastanelerinde ameliyatlarıma devam ettim.Proktoloji de Lazer hemoroid ameliyatları, Obezite cerrahisi Tüp Mide Ameliyatları, Narkozsuz Safra Kesesi Ameliyatları ve Endoskopik işlemlerde Mide Botoks ve Mide Balon işlemlerinde hatırı sayılır hasta sayılarına ulaştım.Daha yeni gelmiş olduğum ve uzun yıllar ayrı kaldığım sehrimde 1. Yılın sonunda  hiç korkmadan Adananın en elit , en nezih sayılabilecek  kliniğini açtım ve her geçen gün artarak devam etmekteyim.

  Tarih , siyaset  ve sosyoloji  alanlarına özel ilgim mevcut olup sürekli okumanın , merakın  ve  gezmenin hayata ve dunyaya bakış açımı zaman içinde değisitirip geliştiridiğini söyleyebilirim . Dalış gezileri haricinde  eğitim ve çeşitli sebeblerden dolayı birçok  Avrupa ve Orta Dogu ve Uzakdoğu  ülkesinde bulundum . 

  Hayatımın temel felsefesi her zaman yaratanıma sükür etmek  ve onun verdiği  güç cesaret ve merakla yeni şeyleri kesfetmek  oldu   çok çalıştım ve  karşılığını bir  sekilde aldım…ALDIĞIM HER NEFESTE O VAR BUNU HEP HATIRLADIM  HEP SÜKRETTİM  HEP SÜKRETTİM HİÇ TALEP ETMEDİM O ZATEN KİME NEYİ NASIL VERECEĞİNİ BİLİYORDU…   

  Hobilerim

  fotografçılık

  Windsurf

  Dalış

  Yamaç paraşutu

  Snowboard

  Köpek bakımı eğitimi

  oku,  gez,  ye  sev  dua  et

  Anasayfa spot bilgilendirme yazıları

  Safra kesesi taşı  karın ağrısı , bulantı , kusma  ve tıkanma  sarılığının en sık sebebi olup kesin tedavisi cerrahidir  ( laparoskopik  kolesistektomi )

  Guatr  tiroid  bezinin büyümesi  ile  oluşan  hastalık  olup  %5-15 oranında  tiroid  kanseri  riski taşır . kesin tani ve tedavisinde en etkili yöntem cerrahidir.

  Mide  rahatsızlıklarında  (gastrit,  ülser , kanser ) kesi tanı yöntemi endoskopidir.   

  Kalın barsak kanserleri   en  sık  karsılaşılan  ilk 5 kanser  türünden  biridir. Kesin tanısı kolonoskopi yöntemidir.

  İlaç tedavisine yanıt vermeyen mide fıtığında  en etkili yontem kapalı mide fıtığı (laparaskopik nissen fundoplikasyonu) ameliyatıdır.

  Hemoroid  , anal fissür , anal fistül, kıl dönmesi en sık görülen perianal bölge hastalıklarıdır.medikal tedaviye yanıt vermeyen hastalarda kesin çözüm cerrahi tedavidir.